Usługi/zabiegi

Lipoliza iniekcyjna

Mezoterapia mikroigłowa DermaPEN

Mezoterapia igłowa

Powiększanie i modelowanie ust

Stymulatory tkankowe

Osocze

Skontaktuj się z nami

I umów się na wizytę już teraz!

Lipoliza iniekcyjna

to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za
pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych.
W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są
rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i
skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.
Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i
obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja).
Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda
efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Cropped of young well fit black woman having injection in her waist, beauty procedure in saloon, panorama with copy space

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej.
Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu - lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych, czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.
Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia, (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety, czy
ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, ‘boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Jak wygląda zabieg?

Wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie, czy
drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg. Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.

Efekty zabiegu

  • utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
  • lepszy metabolizm komórek skóry,
  • lepsze mikrokrążenie,
  • stymulacja regeneracji skóry,
  • lepsze odżywienie skóry

Przeciwwskazania

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
  • aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
  • alergia na składniki preparatu,
  • otyłość

Mezoterpia mikroigłowa DermaPEN

DermaPen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł lub więcej. Służy do nakłuwania skóry i celowego uszkodzenia za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu. Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Projekt-bez-tytulu-3-1-705x500

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy
powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.
DermaPen i rollery mogą być stosowane praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i
udach. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Co po zabiegu oraz seria zabiegów

Intensywna regeneracja skóry wywołany w niej stan zapalny powoduje dość mocne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie. Po zabiegu należy chronić skórę kremem z filtrem, nie należy w dzień po zabiegu malować ani dotykać skóry przemyć można jedynie przygotowaną woda i nałożyć krem z filtrem na drugi dzień najlepiej się nie malować jeśli zajdzie taka konieczność można położyć na skórze lekki krem lub puder mineralny. Na trzeci dzień można wrócić do codzienności używając kremów z filtrem

Efekty zabiegu

  • Efektów działania Dermapen spodziewać można się już po pierwszym zabiegu — skóra odzyskuje swoją elastyczność i jest bardziej napięta. Do wygładzenia niewielkich zmarszczek z reguły potrzeba 2-4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Przeciwwskazania

  • aktywny stan zapalny i procesy ropne
  • ciąża i karmienia piersią
  • niewyrównana cukrzycy
  • alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
  • u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • czynne choroby nowotworowe

Mezoterpia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego, substancji odżywczych, takich jak: witaminy, aminokwasy, mikroelementy, czy peptydy biomimetyczne oraz substancji leczniczych i regenerujących w głębokie warstwy skóry. Mezoterapia pozwala na odmłodzenie i poprawę wyglądu skóry, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a nawet na zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę, drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej regeneracji po licznych ukłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

mezoterapia-iglowa-1024x682

Co po zabiegu oraz seria zabiegów

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-3 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Efekty zabiegu

  • Uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów, wspomagających mikrokrążenie
  • Stymulacja komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, co powoduje zwiększenie napięcia i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się.
  • Głębokie nawilżenie skóry.

Przeciwwskazania

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
  • aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
  • alergia na składniki preparatu,
  • otyłość

Powiększanie i modelowanie ust

Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy. Pełne, zmysłowe usta to jeden z wielu atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej. Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku. W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.

travel-and-guide-facebook-cover

O zabiegu

Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie niesie ryzyka uczulenia, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Z wiekiem następuje spadek jego poziomu w naszym organizmie, do tego dochodzi fotostarzenie spowodowane negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego, powodujące wiotkość, suchość i brak jędrności ust. Bardzo ważną kwestią przed zabiegiem jest konsultacja oraz wypełnienie ankiety, która będzie celem poznania oczekiwań pacjenta i dobrania odpowiedniej gęstości i rodzaju preparatu, tak by uniknąć efektu sztuczności. Celem są pełne, odmłodzone i nawilżone, ale naturalnie wyglądające usta.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu usta będą lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatny siniaczek, obrzęk. Stosując się do naszych zaleceń po zabiegowych, zmiany te ustępują po ok. 2-3 dniach a usta osiągają wtedy docelowy kształt. Należy pamiętać, aby przez kilka godzin po zabiegu unikać nadmiernych odkształceń mimicznych, nie powinniśmy również dotykać i masować miejsc w które wstrzykiwany był preparat. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Efekty zabiegu

  • poprawa kształtu ust, powiększenie (preparat wstrzyknięty w usta wiąże wodę i powiększa ich objętość),

  • redukcja skutków starzenia się ust (odmłodzenie, nawilżenie, poprawa elastyczności ust, redukcja zmarszczek),

  • redukcja opadających kącików ust

  • poprawa kolorytu ust

  • efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 7-9 miesięcy (w zależności od wieku, rodzaju użytego preparatu, stanu i kondycji skóry, stylu życia i ekspozycji na słońce).

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry, infekcje (aktywna opryszczka), 
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
  • choroby układu immunologicznego,
  • stany zapalne skóry,
  • choroba nowotworowa.

Stymulatory tkankowe

Z czego składa się preparat do stymulacji skóry?
Po pierwsze Polinukleotydy - mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Po drugie Kwas L-polimlekowy. To związek chemiczny występujący fizjologicznie w organizmie, który poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry i poprawia jej jędrność.

obraz_2023-02-12_232219906

Do czego służą stymulatory tkankowe?

Stymulatory  tkankowe służą do kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i likwidacji przebarwień. Stymulatory tkankowe mogą być stosowane także do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).

Dlaczego stymulatory?

Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosujemy w pierwszej kolejności do odbudowy struktury skóry. Wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane preparaty najwyższej jakości. Aplikacja odbywa się pod okiem doświadczonych kosmetologów – jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Nie zmieniamy rysów twarzy pod względem wolumetrycznym, lecz zagęszczamy strukturę skóry, poprawiamy owal oraz działamy intensywnie przeciwstarzeniowo. Wskazania, efekty i skład poszczególnych stymulatorów znajdziesz w opisie każdego z nich.

Efekty zabiegu

  • intensywna stymulacja do produkcji kolagenu i elastyny
  • pobudzenie odtwarzania endogennego kwasu hialuronowego,
  • pogrubienie struktury i jędrności skóry,
  • ultra nawilżenie,
  • natychmiastowa poprawa owalu i wysmuklenie twarzy,
  • przywrócenie prawidłowych proporcji,
  • lifting i wygładzenie zmarszczek

Przeciwwskazania

  • infekcje bakteryjne i grzybiczne w obrębie miejsca zabiegowego
  • infekcje wirusowe skóry np.: aktywna opryszczka, brodawek płaskich
  • aktywne choroby autoimmunologicze
  • ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
  • nowotwory, leczene chemioterapią lub radioterapią
  • cukrzyca
  • ciąża i laktacja

Osocze

Osocze bogatopłytkowe, inaczej wampirzy lifting, jest autologicznym preparatem krwiopochodnym. Składa się z osocza oraz skoncentrowanych płytek krwi, które są w nim zawieszone, to naturalny preparat pozyskiwanym od pacjenta dlatego jest w pełni bezpieczny. Pacjentowi podawane są jego własne płytki krwi uwalniające czynniki wzrostu (PDGF, TGF, VEGF, EGF) stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu. Pobudzają syntezą macierzy zewnątrzkomórkowej, wpływają na regenerację i rewitalizację tkanek. 

Amazing girl with brown hair fixed behind,clean fresh skin naked shoulders wearing white bath robe and hair bandage, doing cosmetic procedure, close up, face contour procedure.

Na czym polega zabieg?

Specjalista pobiera krew od pacjenta, a następnie poddaje ją wirowaniu, w efekcie którego dochodzi do oddzielenia elementów morfotycznych krwi. Dzięki temu uzyskuje osocze bogatopłytkowe, które cechuje się większą koncentracją płytek krwi oraz wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu. Te ostatnie uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek.

Dlaczego warto?

Starzenie się skóry jest procesem ciągłym i nieuniknionym. Jego początek zaczyna się już po 25 roku życia. W medycynie jest bardzo trafne powiedzenie: „lepiej zapobiegać niż leczyć”, które tyczy się również starzenia skóry. Zawsze lepiej jest zapobiegać postępującemu procesowi starzenia, ponieważ na pewnym jego etapie może być już za późno na wprowadzenie mało inwazyjnych metod. Jedną z metod odmładzania i zapobiegania starzeniu się jest właśnie osocze powoduje zwiększenie gęstości i napięcia skóry, poprawia koloryt , fakturę, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym mogą być łączone z innymi zabiegami Kosmetologii estetycznej w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów odmłodzenia.

Efekty zabiegu

  • Polepszenie jakości skóry
  • poprawa ukrwienia skóry twarzy i wyrównanie kolorytu
  • Przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych co wpływa na poprawę jędrności, gęstości i nawilżenia skóry.
  • Wyrównanie płytkich zmarszczek

Przeciwwskazania

  • ostra infekcja wirusowa i stany zapalne skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia.